Email

office@uba.com.ua

Телефон

(+380) 99 658 01 73

Адреса

вул. Тюринська, 17

Все ще не знаєте як почати займатися благодійністю?

Volunteers serving hot soup for homeless in community charity donation center, coronavirus concept.

Поділится:

Facebook
Telegram
Пошта

Команда Українського Благодійного Альянсу підготували для вас декілька простих, проте слушних порад

 

  1. Визначтеся, кому бажаєте допомогти:

У справі благодійності існує два основні напрямки. Перший – адресна допомога, коли кошти та ресурси збираються для підтримки конкретної особи, або чогось конкретного. Наприклад, на допомогу важкохворій жінці, або маленькій дитині зі складним, доволі рідкісним захворюванням, лікування якого можливе, проте дуже дороговартісне і не посильне батькам, чи приміром збір коштів на придбання медичного реабілітаційного обладнання.

Другий напрямок – системна допомога. В цьому випадку всі зібрані кошти та ресурси покликані на допомогу впливати на розв’язання ряду соціальних проблем: створити систему допопомоги протидії домашнього насилля, протидія торгівлі людьми та ппідтримувати дослідження захворювань і способів лікування, відновлювати ліси, створювати систему допомоги жертвам домашнього насилля.

Якщо не маєте особистих принципових поглядів, можете підійти до питання більш раціонально і підтримати тих, кому допомагають найменше. Найчастіше це безхатьки, споживачі наркотиків, ВІЛ інфіковані, дорослі з невиліковними захворюваннями та/або обмеженим терміном життя.

  1. Визначтеся для себе, чим ви можете бути корисним громаді чи суспільству

До прикладу, у дослідженнях Zagoriy Foundation – 88% опитаних надавали допомогу у вигляді грошової пожертви. Проте, хочемо наголосити, що кошти – всього на всього один із способів допомогти. Безкоштовна професійна консультація (наприклад, юристів, психологів, бухгалтерів чи бодай рекрутерів), інтелектуальне волонтерство, інформаційна підтримка, участь у благодійних проєктах, додаткова пара рук та голова зайвою не стане!)

Зверніться безпосередньо до організацій, щоб дізнатися, чим ви можете бути корисні, помоніторьте сайт та соціальні мережі, можливо ви побачите потребу і можливості вашої участі.

Головне зрозуміти для себе і пам’ятати, що маленьких пожертв не буває, важливіша їхня регулярність – саме такі платежі роблять благодійність ефективною. Допомагати краще не разово, але великим внеском, а на постійній основі, навіть якщо мова йде про 100 гривень на місяць. Щоб стати системним благодійником, ви можете налаштувати через онлайн-банкінг регулярні внески до обраних організацій.

  1. Знайдіть ініціативу, яку , хотіли підтримати римати

Люди, які хочуть допомагати оточенню, часто просто не знають, з чого почати. Якщо вам важко визначитися, не пошкодуйте часу на те, щоб з’ясувати, яка допомога і кому потрібна прямо зараз. Ознайомтеся з сайтами та сторінками у соціальних мережах  різних організацій, почитайте про їхню діяльність в ЗМІ, почитайте історії підопічних, можливо, одна з них вас особливо зачепить і полегшить вибір.

Якщо все ще складно визначитися, тоді ви можете скористатися краудфандинговые платформами, які допомагають організаціям та фондам збирати пожертвування. Наприклад, на сайті dobro.ua від Української біржі благодійності зібрані сотні благодійних проєктів від понад 120 перевірених організацій.Тут точно знайдеться ініціатива саме для вас.

  1. Перевірте благодійну організацію

Нагадаємо, що для цього потрібно знайти сайт і соцмережі організації; проаналізувати, як часто оновлюються звіти про надану допомогу; і дізнатись, кому і як допомагає організація. Прозорість організації, документація, оновлена інформація про заходи та активності точно допоможе з лімітом довіри!

Успіхів у благодійних починаннях, та пам’ятайте, що робити добро легко! Варто лишень спробувати.  

 

ЗМІ про нас

Прес-релізи

Підтримати організацію

ви можете допомогти нашій організації робити більше добрих справ