Email

office@uba.com.ua

Телефон

(+380) 99 658 01 73

Адреса

вул. Тюринська, 17

7 способів зробити добро, бро!

Donation box, Charity Gift hampers, Help Refugees and homeless. Christmas Xmas Charity Donation box

Поділится:

Facebook
Telegram
Пошта

Із самого малечку нас привчають бути добрими: батьки виховують вдома, вчителі в школі. Але у дорослому віці ми часто забуваємо про те, що наші вчинки – відображення нас самих. У швидкісних перегонах під назвою життя, ми не замислюємося, що робити добрі справи не важко, на це не потрібно багато грошей чи ресурсів. 

Іноді потрібно щиро захотіти робити добрі справи, і зовсім трошки вашого часу. 

 «Якби всі, хто поспішає, поспішали робити добро». Лаконічно, влучно і логічно, правда ж? Ця фраза надихнула нас на роздуми та міркування. Друзі, творити добро можна по-різному. Скажімо, ви поступилися місцем у громадському транспорті чи пропустили в черзі за квитками людину, яка дуже поспішає. Дрібниці, по-суті, але все ж ви допомогли і зробили комусь приємне. Якщо робити хоча б «краплинку» добра щодня, то це увійде в звичку. Зрештою, добро повинне йти від серця, а не тому, що «так треба».

Команда Українського Благодійного альянсу пропонує вам 7 варіантів того, як у простий спосіб зробити добру справу:

 

 • Допомога людям похилого віку

Як кажуть, старість — не радість. Ми мріємо, аби старість наших бабусь та дідусів була в радість, тому щодня намагаємося підвищити рівень якості життя! Люди поважного віку за різних життєвих обставин залишаються сам на сам в порожній оселі, з порожніи кишенями  та як ніхто потребують сторонньої підтримки. Тож ви можете самостійно обрати організацію чи фонд, які опікуються людьми похилого віку, до прикладу на рівні міста Харкова є наші колеги, які не залишають стареньких у скруті, зоокрема:  Food for life,  Харківський обласний благодійний фонд “Соціальна служба допомоги”, проєкт “Домашня опіка” Карітас Харків. Також ви можете самостійно придбати продукти та товари першої необхідності та адресно забезпечити  літню людину або допомогти фінансово.

 

 •  Донорство крові або плазми

За статистикою, кожній 25 людині в тому чи іншому медичному випадку потрібен донор, який може допомогти людині та продовжити чи взагалі зберегти її життя.У деяких випадках 450 мл донорської крові для того, щоб врятувати чиєсь конкретне життя. Стати донором зовсім просто. Є лише декілька вимог, про які вам обов’язково скажуть у пунктах, а ми розповімо тут:

 1. перш за все – відсутні протипоказання для того, щоб здати кров;
 2. ви повнолітня особа, тобто на момент здачі крові вам виповнилося 18 років;
 3. ваша вага більше 50 кг;
 4. табу на спиртні напої протягом 24 годин.

 

 • Станьте волонтером в одному з дитячих будинків. 

В Україні щороку в середньому сиротіє близько 10 тисяч дітей. 2021 рік винятком не став – за перші вісім місяців число осиротілих діток зросло.

Діти – це радість для батьків. Але що робити тим дітям, у яких їх немає? Вони теж заслуговують на тепло.

Є багато організацій, які надають допомогу дітям-сиротам. Ви можете зв’язатися з будь-якою з них і запропонувати допомогу. Це не потребує багато коштів, лише ваше щире бажання бути корисними. Варто пам’ятати,  що системна допомога куди цінніша за одноразову, тому це  може стати вашою доброю колективною традицією.

 

 • Допоможіть притулку для тварин, заберіть додому чотирилапого друга, чи бодай прилаштуйте в добрі руки

Не слід й забувати про братів наших менших, як не менш вразливі ніж люди. Їх часто забирають до притулків, які існують лише завдяки волонтерам. На жаль, волонтерських надходжень тваринам не вистачає.

Хороший вчинок для тварин зробити не складно. Досить прийти до притулку з ласощами,познайомитися, побавитися, вигуляти тваринку, або, якщо ви вже готові, обрати собі вірного друга. Запевняємо, що більш вдячної та відданої аудиторії ви не знайдете)

 

 • Віддайте сезонні речі безпритульним – їм найменше допомагають, а з наближенням зимових холодів це буде дуже доречно.

Упевнені, що в  шафі кожної харківської родини знайдеться чимало непотрібних речей: носити їх вже не будете, а викинути – шкода. Та й не потрібно, адже у Харкові є люди, які з певних причин не можуть купити собі новий одяг та потребують нашої допомоги – це безхатченки. Друзі, бажаєте долучитись до цієї ініціативи?Ви можете приносити свої речі у соціальні служби, або організації, які допомагають нужденним та безпритульним. Зокрема Благодійний фонд Деполь безпосередньо допомагає цій незахищеній категорії. 

 

 • Допоможіть своїми  знаннями та долучіть колег

У вас немає можливості допомогти фінансово?  Не переймайтеся, у вас є куди більше можливостей ніж грошова допомога. Подумайте, в якій галузі ви профі,і вуаля – ви можете допомогти суспільству своїми професійними знаннями та компетенціями  на користь інших, а також залучити своїх  колег. До прикладу, фінансовий відділ може допомогти оформити звіт, а юристи – проконсультувати по договорах чи інших юридичних питаннях благодійний фонд, Колеги більш творчого спрямування можуть оформити та стилістично “причесати” сторінки соціальних мереж або допомогти з інформативними матеріалами на сайт. Тож, як ви вже зрозуміли – варіантів благодійної допомоги безліч, важливо лише ваше щире бажання.

 

 • Оплатіть вартість навчання або додаткових курсів  навчання особи, яка не може дозволити собі цю потребу

Ви можете зв’язатися з організацією, яка опікується дітьми та молоддю з інвалідністю, а також  сиротами, або позбавленими батьківського піклування. Обрати потребуючого або бажаючого навчатися та змінювати життя на краще і посприяти в цьому. До того ж, подібна адресна допомога матиме довгостроковий вплив, адже отримавши освіту (або професію) ваш підопічний завдяки вам зможе працювати, а отже забезпечити собі достойний рівень життя. 

 

Друзі, надихаємося на добрі справи разом! І тоді світ стане кращим)

ЗМІ про нас

Прес-релізи

Підтримати організацію

ви можете допомогти нашій організації робити більше добрих справ